25.10. 2012 –zážitkové učenie - vystúpenie sokoliara PDF Tlačiť E-mail

Pri zážitkovom učení sú deti spojené s realitou, najmä prostredníctvom osobnej skúsenosti, ale aj ukážok, príkladov a simulácie. Práve preto sme tento typ učenia vybrali  v rámci predmetov prírodoveda, biológia a enviromentálna výchova.   Využili sme ponúknuté vystúpenie, ktoré nám pripravil člen sokoliarskej skupiny Peregrinus zo Žarnovice. Názov  skupiny je odvodený od  latinského názvu Falco peregrinus- v preklade Sokol sťahovavý.
      Na školskom dvore sme spolu s sokoliarom Dankom Dušanom  pripravili deťom nezvyčajnú vyučovaciu hodinu plnú informácií spojenú s letovou ukážkou dravcov žijúcich na území Slovenska: sokolov, krkavca, sovy a výra skalného.O každom dravcovi nám sokoliar poskytol  informácie z biológie (opísal život dravcov) a morfológie (definoval stavbu tela dravcov). Prehľadne  nám  vysvetlil spôsob ochrany a dôvody ochrany týchto nádherných a užitočných vtákov. Vyučovacia hodina s dravcami pozostávala nielen z hovoreného slova, ale aj ukážky letu dravcov. Po prednáške, pri ktorej dravce trpezlivo čakali, plnili pri letovej ukážke pokyny svojho sokoliara. Počas letovej ukážky sa každá trieda  mohla s dravcom odfotografovať, deti si mohli dravca zobraťna ruku, pohladkať ho a získať  tak nezabudnuteľný zážitok.
Viacej: www.predvadzaniedravcov.wbl.sk

Posledná úprava ( Pondelok, 26 November 2012 19:53 )