Základná škola Jakubov

Projekt „Cez microbity spoznáme svet“ – vyhodnotenie PDF Tlačiť E-mail

 

altProjekt „Cez microbity spoznáme svet“ podporil Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis. Počas jari sme vďaka nim získali doplnkové sady ku microbitom na programovanie elektrických obvodov a tiež novšiu generáciu microbitov. 

Počas trvania projektu sme vytvorili 2 výrobky s využitím mimo našej školy: „MICRO:BITY ako asistenti asistentov na špeciálnej škole“ (https://www.youtube.com/watch?v=NjQAsOeT-Ds) a „Diaľkovo ovládaná dezinfekcia“ (https://www.youtube.com/watch?v=mtFUuQO03vs) . S prvým výrobkom sme sa zapojili do 3 súťaží – Olympiáda v programovaní (získali sme 1.miesto v kategórii Základné školy), The Paradigm Challenge (nepostúpili sme do finále) a Do Your Bit (výsledky budú známe počas letných prázdnin). Druhý výrobok sme prihlásili tiež do súťaže Do Your Bit. 

Počas projektu žiaci získali predstavu o veľkej množine využití microbitu a v aktivitách s ním budeme pokračovať aj v budúcich rokoch. 

 

 

 

 

Posledná úprava ( Štvrtok, 07 Júl 2022 15:21 )
 

IŽK - rodičia

IZK


 

Zverejňovanie dokumentov


Partneri