DOPRAVNÝ DEŇ PDF Tlačiť E-mail

Vidieť a byť videní
12. marca, tento krásny slnečný deň, sa žiaci prvého stupňa zúčastnili Dopravného dňa, ktorý pre nich pripravili pani učiteľky. Našim cieľom bolo zopakovať základné dopravné značky, časti bicykla a starostlivosť oň, používanie reflexných prvkov, ako i podanie prvej pomoci pri odrenine a zlomenine.

V teoretickej časti mala p. učiteľka Hnyková pripravenú prezentáciu, v ktorej preopakovala všetky uvedené časti. Po skončení prezentácie sa žiaci presunuli do telocvične, kde si na piatich stanovištiach prakticky precvičili poznatky z teórie. Skladali časti bicykla v podobe tangramu, priraďovali správny názov k dopravnej značke, určovali dopravné značky, poznávali reflexné prvky a učili sa fixovať ruku pri zlomenine a ošetrenie odreniny. Keď sa všetky družstvá vystriedali na stanovištiach, obliekli sme sa na turistiku a vyzbrojili sme sa reflexnými prvkami v duchu hesla tohto dňa – Vidieť a byť videní. Išlo nám o to, aby žiaci požívanie reflexných prvkov chápali ako ich ochranu a aby sa ich používanie stalo rutinou v ich živote. Potom sme sa vybrali na vychádzku do okolia obce. Slniečko nám pekne hrialo a my sme úspešne zakončili náš Dopravný deň návratom do školy.

dopravny den 1
dopravny den 11 dopravny den 11
dopravny den 12
dopravny den 12 dopravny den 12