BEH PRE ZDRAVIE PDF Tlačiť E-mail
Pred 17 rokmi odštartovala Liga proti rakovine unikátny projekt s názvom Deň narcisov. Po rokoch sa vypracoval na najväčšiu verejnoprospešnú finančnú zbierku na Slovensku.  Väčšina z nás tento projekt pozná a hodnotí ho pozitívne. Cieľom Dňa narcisov je vniesť problematiku boja proti rakovine ako aj pravdu o súčasnom postavení chorých na Slovensku bližšie k ľuďom - do ulíc, aby sa z choroby nestal strašiak, ale fakt, ktorý ľudí spája. Deň narcisov sa koná v apríli. Jeho symbolom je žltý narcis - kvietok jari a nádeje, ktorý si ľudia pripínajú v tento deň na svoj odev, aby vyjadrili solidaritu s osobami postihnutými rakovinou. Deň narcisov každoročne pomáhajú organizovať aj stovky spoluorganizátorov po celom Slovensku. Sú to školy, spolky, mestá, skautské oddiely, kluby dôchodcov, združenia SČK. Počas jediného dňa vyrážajú do ulíc miest a obcí s pokladničkami, aby mala verejnosť možnosť vhodiť do nej ľubovoľný príspevok. Ani naša škola na tento významný deň  nezabudla a zapojila sa do podpory pomocou akcie s názvom „Beh pre zdravie“. Každý žiak vložil do pokladničky „štartovné“, dostal číslo a zabehol vyznačenú trasu. Žiaci prvého stupňa mali kratšiu trasu a žiaci druhého stupňa dlhšiu. Za odmenu žiaci dostali krásnu medailu s narcisom. Vyzbierané finančné prostriedky boli zaslané na účet Ligy proti rakovine.
Mgr. V. Hnyková
Posledná úprava ( Štvrtok, 18 Apríl 2013 07:18 )