Základná škola Jakubov

Vyučovanie od 10.01. 2022 PDF Tlačiť E-mail

altOznam k nástupu na vyučovanie dňa 10.01. 2022 - pondelok

 • Vyučovanie v škole ( prezenčné)  začne v pondelok 10.01.2022 podľa rozhodnutia MŠVVaŠ SR
 • Škola sa bude riadiť manuálom Školský semafor – nájdete na minedu.sk :
  • Školy sa plošne zatvárať nebudú
  • V prípade pozitivity žiaka môže príslušnú triedu uzatvoriť riaditeľ.
  • Rozhodnutie o zatvorení celej školy v prípade nepriaznivej situácie však môže spraviť len regionálny hygienik, napríklad pokiaľ je na škole značná časť tried v karanténe či vysoký počet nakazených osôb.
 • Výnimku z karantény majú v zmysle vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva:
  • plne očkovaní žiacia zamestnanci
  • a prekonaní žiaci a zamestnanci
  • O a P žiaci  sa môžu stále prezenčne vzdelávaťaj v prípade uzavretia triedy
 • Rúška na školách a v ŠKD prípadne respirátory alebo štíty pre všetkých žiakov sú povinné - podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva. Žiaci používajúci štít ho musia doma každý deň umývať mydlom alebo dezinfekčným prostriedkom. Žiaci musia mať v škole náhradné rúško, balíček vreckoviek a vlastnú dezinfekciu na ruky- ak nepoužívajú školskú!
 • TESTOVANIE školskými Ag testami:
  • Žiadame ZZ, ktorým boli vydané pred prázdninami Ag testy, aby svoje deti otestovali v nedeľu 9.1. alebo v pondelok 10.1. ráno.
 • Nahlasovanie výsledkov testov:
  • žiadame ZZ aby pravidelne nahlasovali vykonané školské Ag testy do ižk, lebo ministerstvo školstva vydá pre žiakov nové testy iba vtedy, keď bude mať škola od ZZ elektronickú evidenciu nahlásených vykonaných Ag testov.
  • Ak škola nepreukáže elektronickú evidenciu vykonaných Ag testov, testy pre žiakov nebudú škole vydané.
 

IŽK - rodičia

IZK


 

Zverejňovanie dokumentov


Partneri