Základná škola Jakubov

NOC v KNIŽNICI - história a zábava v jednom PDF Tlačiť E-mail
altDňa 20.5. 2016 sme so žiakmi 8. a 9. ročníka zažili noc v knižnici. Čítali sme klasický rozprávkový príbeh o Červenej karkulke-čiapočke v podaní francúzskeho autora Charlesa Perraulta zo 17.storočia a nemeckých autorov bratov Grimmovcov z 19.stročia. Obidva príbehy sme porovnávali pomocou interaktívnej prezentácie, hľadali sme spoločné znaky aj rozdiely medzi príbehmi a vypracovali sme profily jednotlivých postáv-akými by boli v skutočnom súčasnom živote. Aktívna časť noci v knižnici sa končila v budove školy hľadaním indícií lesa a prírody, kde sa obidva príbehy odohrávali.  Nakoniec sme si pozreli netradičné filmové spracovanie príbehu, fantasy-rozprávky a uložili sme sa na rozprávkové nocovanie v skutočných spacích vakoch. Noc v knižnici sa opäť vydarila.
noc_v_kniznici ...
noc_v_kniznici 2 noc_v_kniznici 2
noc_v_kniznici ...
noc_v_kniznici 3 noc_v_kniznici 3
noc_v_kniznici ...
noc_v_kniznici 4 noc_v_kniznici 4
noc_v_kniznici ...
noc_v_kniznici 5 noc_v_kniznici 5
noc_v_kniznici ...
noc_v_kniznici 6 noc_v_kniznici 6
noc_v_kniznici ...
noc_v_kniznici 7 noc_v_kniznici 7
noc_v_kniznici ...
noc_v_kniznici 8 noc_v_kniznici 8
noc_v_kniznici ...
noc_v_kniznici 9 noc_v_kniznici 9
Posledná úprava ( Piatok, 27 Máj 2016 16:08 )
 

IŽK - rodičia

IZK


 

Zverejňovanie dokumentov


Partneri